Organizator:

O targach

Podziel się

W niemal każdym europejskim kraju targi o takiej tematyce są imprezami o ugruntowanej renomie i tradycji, gromadzącymi setki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających. Viva Seniorzy (Dawniej Aktywni50+) to pierwsze takie targi w Polsce. Przy ich organizacji współpracują Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Ostatnia edycja zgromadziła ponad 100 wystawców i 4000 zwiedzających.

 

Na targach Viva Seniorzy producenci, firmy usługowe, organizacje społeczne i socjalne, a także organizacje samorządowe mogą zaprezentować swoją ofertę adresowaną do osób po czterdziestce, pięćdziesiątce, sześćdziesiątce i jeszcze starszych. A jest to atrakcyjna grupa odbiorców - choćby dlatego, że:

 

ta grupa konsumentów stale rośnie,
zmienia się mentalność i styl życia seniorów, co za tym idzie - zakres ich potrzeb, a zasoby finansowe tej grupy wzrastają,
w Polsce istnieje duża potrzeba aktywizacji zawodowej pokolenia 50+, a doświadczenia rozwiniętych państw wskazują, że wykorzystanie jego olbrzymiego potencjału intelektualnego i doświadczenia przynosi duże korzyści,
wprawdzie niespełna co trzeci Polak powyżej 50. roku życia pracuje, jednak licząc ich średnie zarobki można przyjąć, że miesięcznie mają oni do dyspozycji 10,4 mld zł. Uwzględniając emerytów, którzy wg firmy doradczej Deloitte wnoszą na rynek 7 mld zł, okazuje się, że co miesiąc konsumenci 50+ mogą wydawać co najmniej 17,4 mld zł.

 

Jest więc o co walczyć!

Warto zaznaczyć, że dzisiejsi seniorzy nie tylko mogą sobie pozwolić na więcej niż kiedyś, ale i w większym stopniu są skoncentrowani na sobie. Poszukują produktów, które pozwolą im zachować aktywność, samodzielność i zdrowie, odpowiednich do ich potrzeb. Potrzeby te dotyczą wielu wyrobów i usług.

 

Podzieliliśmy je na targach na następujące kategorie:

zdrowie,
praca i edukacja,
podróże,
sport,
uroda i styl życia,
pasje,
nowe technologie i media,
prawo i finanse.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Barbara Kajzerska